Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

Šodien 26.novembrī
vārda dienas svin:

Konrāds, Sebastians

Rītdien:
Lauris, Norberts

Apsveicam!
Saraksts »

Vai plāno iet balsot 14.Saeimas vēlēšanās?
Jā, noteikti;
53.8%
Nē.
33%
Vēl neesmu izlēmis/-usi;
13.2%

Nobalsojuši: 106
Saraksts »

Ziņas: 34481
Komentāri: 637580
Ziņas forumā: 969
Statistika atjaunota
17.09.2022 19:43
 
Šobrīd portālā: 2 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jaunākās ziņas
 
Augustā ASV militārie eksperti ieradīsies sniegt konsultācijas par Zalves poligona un bāzes izveidi
Pievienots: 26.07.2022 17:20

» Versija izdrukai

rsz_1rsz_apvienots.png
Augustā Latvijā ieradīsies ASV militārie eksperti, kuri sniegs konsultācijas Latvijas kolēģiem par to, kā efektīvāk veidot starptautisko militāro bāzi un poligonu Sēlijā. Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki plāno konsultēties pārsvarā ar ASV ekspertiem, bet ir iespējams, ka tiks pieaicināti arī Kanādas eksperti. Ārzemnieku konsultācijas nepieciešamas, jo NATO sabiedrotajiem ir liela pieredze šādu objektu veidošanā, turklāt topošajā bāzē pamatā uzturēsies tieši sabiedroto karavīri. Plānots, ka eksperti arī apmeklēs topošā poligona un bāzes atrašanās vietu. Poligona atrašanās vietu Aizsardzības ministrija ir atklājusi, bet bāzes atrašanās vieta pašlaik netiks atklāta. To varētu paziņot pēc konsultācijām ar sabiedrotajiem.

26. jūlijā Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, Nacionālo bruņoto spēku un Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkuma centra pārstāvji Daudzevā un Viesītē tikās ar Aizkraukles un Jēkabpils novadu domju, pagasta pārvalžu, zemnieku saimniecību, uzņēmumu un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, lai iepazīstinātu ar Zalves militārā poligona izveides plāniem un atbildētu uz iedzīvotāju jautājumiem.

Tikšanās laikā aizsardzības nozares pārstāvji vienojās ar iedzīvotājiem rīkot atkārtotu tikšanos augusta beigās, lai detalizēti apspriestu ar poligona izveidi saistītus jautājumus.

Tā kā jauno militāro poligonu plānots veidot latviešu vēsturiskās zemes Sēlijas teritorijā, tikšanās laikā Daudzevā no iedzīvotāju vidus izskanēja ierosinājums poligonam piešķirt nosaukumu “Sēlijas militārais poligons”.

Jau ziņots, ka Aizsardzības ministrija ir pieņēmusi lēmumu veidot Zalves militāro poligonu Aizkraukles un Jēkabpils novadu teritorijā, lai stiprinātu valsts aizsardzības spējas un nodrošinātu NATO sabiedroto spēku pastāvīgu klātbūtni Latvijā.

Saskaņā ar Zalves poligona izveides plānu Aizsardzības ministrija plāno pārņemt 25 605 hektārus zemes, kas ietver 1034, 4  hektārus fizisko un juridisko personu zemes, 24 540,49 hektārus valsts zemes un 30,91 hektārus pašvaldības zemes. Militāro poligonu plānots izveidot turpmāko divu gadu laikā Aizkraukles un Jēkabpils novados, kas atzīta par piemērotāko teritoriju, izvērtējot vairākas iespējamās vietas.

Līdztekus valsts aizsardzības stiprināšanai jaunā militārā poligona izveide radīs jaunas uzņēmējdarbības iespējas, papildu darba vietas, kā arī sekmēs reģiona infrastruktūras un ekonomikas attīstību.

Aizsardzības nozare darīs visu iespējamo, lai pēc iespējas netraucētu iedzīvotāju ikdienu, taču vienlaikus aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un atbalstošiem valsts aizsardzības spēju nodrošināšanā. Vietējie iedzīvotāji varēs turpināt sēņot, ogot lielākajā daļā poligona teritorijas, kā arī turpināt nodarboties ar lauksaimniecību blakus poligonam esošajās teritorijās. Nacionālie bruņotie spēki neliegs pārvietošanos pa reģionālajiem un valsts ceļiem, taču uz militāro mācību laiku var tikt ierobežota kustība, par ko sabiedrība tiks informēta.

Militārais poligons tiks izveidots teritorijā, kas bagāta ar biotopiem un dažādām putnu sugām. Nacionālie bruņotie spēki ievēros vides aizsardzības prasības un saudzīgi izturēsies pret dabu. Zalves poligona izveidošanas un iespējamā šaušanas trokšņa dēļ netiks apdraudēti mikrolieguma teritorijā aizsargājamie putni un to ligzdvietas, kā arī netiks nodarīts kaitējums videi un dabas resursiem. Darbības militārajā poligonā notiks saskaņā ar Aizsargjoslu likumā noteiktajiem ierobežojumiem.

Lai poligona teritorijā arī turpmāk varētu notikt medības, Aizsardzības ministrija pārslēgs ar medību kolektīviem noslēgtos līgumus. Medības būs jāsaskaņo ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un jāievēro poligonā noteiktās drošības prasības.
 


Komentāru skaits: 32
Apspriežam tēmu:
*astro
 Sēlijā būs poligons,
Vietu vērtēs Pentagons.
26.07.2022 17:29
*tavssargs
 Mūsu dzimtene

Kareivis postenī noguris nīkst,
Staltbriedis iet savu ceļu.
Ienaidnieks dusmās žēlīgi pīkst,
Rej sunīt`s uz negantu teļu.

Kamēr slauc saimniece govi,
Kam taukprocents seši ar pus,
Saimnieks ņem kūtsmeitai provi,
Kas sienaugšā mierīgi dus.

Ir Latgale, Kurzeme mūsu
Un Vidzeme, Zemgale ar`!
Tā Dzimtene mana un jūsu,
Ar sirdi ko katrs just var.
26.07.2022 17:42
*Jefiņš
 Būs jāpiesakās darbā, jo bez manas profesijas noteikti neiztiks, vienīgi, ja viņiem ir savi militārie spečuki.
26.07.2022 17:44
*Jefiņš -> *tavssargs
 Kolosāla balāde. Otrais pantiņš īpaši uzrunā.
26.07.2022 17:46
*Distihs
 Pirms taisīt militāro bāzi
Būs jābadās ar Zalves āzi.
26.07.2022 18:00
*Vietējais
 Ragainim ar savu kompāniju ir lieliska iespēja sevi parādīt. Konkrēti jāpasaka savi, tas ir rajona noteikumi, garantējiet otrā tilta izbūvi, tad varam runāt. Izklausās pēc ironiska joka, bet tomēr.... Tiem, kuri dzīvo, saimnieko konkrētajā teritorijā, blakus tai, prāts uz jokiem laikam nevelk galīgi
26.07.2022 18:56
Karlo
 Ko te daudz zīlēt, tad jau redzēs kas būs .
26.07.2022 19:14
*Neķītrais masāžists
 :DDD Toč ņirdziens nāk virsū - "Daudzevā no iedzīvotāju vidus izskanēja ierosinājums poligonam piešķirt nosaukumu “Sēlijas militārais poligons”. :D
26.07.2022 19:40
*!!! -> *Vietējais
 Beidz vienrei muldēt par otro tiltu!
Pat lielākajam idiotam vajadzētu būt saprotams, ka Jēkabpils tilts nav Zalves poligona zonā. Jau par esošo Jēkabpils tiltu pārvietojas vismaz 10 x mazāk auto, kā tas bijis biezajos laikos ...
26.07.2022 22:51
*Vietējais -> !!!
 Ja tev personīgi nevajag, tad labāk paklusē.Tilts pilsētai, braucējiem ir vajadzīgs. Ja vispār apjēdz, kur ir tā poligona vieta , tad vajadzētu saprast, cik un kādi tilti ir pār Daugavu, lai nokļūtu uz un no poligona, lai transportētu kara tehniku. Tu te visus tilta būves plānotājus, visus, kuri veikuši visus priekšdarbus, apsauc par idiotiem. Pieej pie spoguļa un pa raugies uz īsteno idiotu.
26.07.2022 23:26
*akoo
 Jā, nu būtu jau labi, ka uzsāktu tilta būvniecību pār Daugavu vienālga kur, un vienalga kāds tilta novietojums. pasapņot jau var.
Praktiski: tos tankus un lielgabalus var atvest uz Liepāju vai Venspili ar kuģiem, tad ar vilcienu, un Daudzevas vai Sēlpils stacijās nogrūst nost no platformas.
un ja tie militāristi gribēs šaut uz austrumu naidnieka pusi, tad taču lielgabals var atrāpot līdz Salai vai Ābeļu skolai un līdz Atašienei mierīgi aizšaus. A kādu raķeti varēs palaist arī uz Rēzeknes pusi.
27.07.2022 08:53
*murgs
 tagad ASV lielie draugi un padomdevēji :) :)
27.07.2022 09:23
*ooka -> *akoo
 tak Seces stacija tieši iekļauta poligonā, ja skatās kartē
27.07.2022 10:32
*zinātājs
 Zināms, ka saudzējamie putni un biotopi ir jāsaudzē, bet vai to zina amerikāņi, kas pieraduši karot tuksnešos un Afganistānā?
27.07.2022 10:36
*akoo
 NATO ĀmurguJāņi nemaz vieni paši bez padomdevējiem no Ēģiptes vai Jēruzalemes trīs austrumu gudrajiem nekko nevar izdomāt!
Ņemšot Kanādiešu hokejistus talkā, jo kā zināms tie jau sen grib izkauties gan ar krieviem, zviedriem, somiem un Rīgas Dinamo!
27.07.2022 11:16
*murgs
 kur intervija ar Kalvi pa r kārtējo atbraukšanu uz kāzām patusēt no kara????
atbrauca ′′apmīļot katru stūrīti′′ un atkal aizbraukt! kā ierodas - tā intervijas arī TV ar VIENĪGO VARONI! ir laiks organizēt tak un vajadzība....
27.07.2022 12:02
*murgs
 ′′ar asiņainām asarām′′ par kritušiem... Kalves rakstnieka talants netiek apšaubīts protams!
tik kas kopj un uztur viņa īpašumu un ģimeni pa to laiku, kad viņš atsēž cietuma sodu Ukrainā?
27.07.2022 12:09
*Viesis -> *murgs
 bet tu tik murgo savus murgus, jo citu neko neproti
27.07.2022 14:07
*murgs
 plēš patiesība tev kaut kur? tie ir fakti! un aizver savu maizes kasti ar saviem stulbiem tekstiem,′′ JO CITU NEKO NEPROTI′′!
27.07.2022 14:12
*Viesis
  Kūku budzim ir kalpi. Tie tur uztur visu saimniecību.
27.07.2022 15:26
*Niks
 Ceturtdien, 28.jūlijā, plkst.9 paredzēta Ministru kabineta ĀRKĀRTAS sēde, kur darba kārtība iekļauts tikai 1 jautājums - Aizsardzības ministrijas sagatavots dokuments, kas ir konfidenciāls.
KONFIDENCIĀLO dokumentu skatīs slēgtajā daļā Ministru kabineta Drošo sarunu zālē.
Ceturdien būs jāklausās/ jāskatās LTV ko būs izlēmuši...
27.07.2022 17:53
*Viesis -> 15:26
 pastalniek, beidz kunkstēt kā pļoretārietis murgs
27.07.2022 17:54
*prusaks -> *Niks
 Tur tikšot izlemta bāzes atrašanās vieta jaunajā poligonā un ar to saistītās problēmas.
27.07.2022 17:58
*no abām pusēm -> *prusaks
 Tur varētu spriest par daudz nopietnakām lietām, ja tas ir definēts kā konfidenciāli... Tā kā mēs esam tādi pastulbāki, jo esot NATO, nespējam izlasīt un pat apjēgt visus vienojošos 5.pantu, tad sorry! Labi, ka vismaz Igaunijas prezidente kā gudra sieviete to iespēja un mums pat izgaismoja!
27.07.2022 21:58
*rex -> *no abām pusēm
 Satraukumam neesot pamata. Tā savā linkā saka ministrs.
Rīt uzzināsim, kas notikās.
27.07.2022 23:19
*no vienas puses -> *no abām pusēm
 Spriest tur ir iespējams par visu iespējamo. Kas attiecas uz to piekto pantu, tad vienreiz ir jāsaprot, ka savas valsts aizstāvēšana pirmām kārtām gulstas un gulsies uz pašiem. Militārā palīdzība ir pakārtota, to lieliski saprata Igaunijas prezidente. Tā nav traģēdija, traģēdija ir cerēt, ka kāds metīsies mūs aizstāvēt pilnā mērā, bet mēs sēdēsim pie datoriem un analizēsim notikumu gaitu. Tā nebūs.
28.07.2022 09:00
*Viesis
 Lietuvas pilsētā Klaipēdā ceturtdien naktī gājis bojā amerikāņu karavīrs, kurš ar Latvijā īrētu automašīnu iebraucis upē no paceļamā tilta.
Novērošanas kameru video redzams, Vīrietis ar “VW Taigo” automašīnu vairākas reizes nedaudz pavirzās uz priekšu un atpakaļ, līdz strauji palielina ātrumu un iekrīt upē.

28.07.2022 16:12
*Pareizaisjautājums -> *no vienas puses
 " savas valsts aizstāvēšana pirmām kārtām gulstas un gulsies uz pašiem"...
Viss pareizi!
Bet... kurš mums uzbrūk?
28.07.2022 16:46
*no vienas puses -> *Pareizaisjautājums
 SI VIS PACEM, PAR BELLUM.
28.07.2022 18:09
*Tertiumnondatur -> *no vienas puses
 Errare humanum est, stultum est in errore perseverare.
28.07.2022 20:23
*no vienas puses -> *Tertiumnondatur
 Pilnīgi pareizi, jo nedrīkst atkal atkārtot 1940.g. "neitralitātes" kļūdu, tas būtu vairāk nekā muļķīgi. Par valsts aizsardzību nopietni ir jādomā tagad, kaut patreiz neviens neuzbrūk. Šī patiesība ir vienāda latviski, latīniski, krieviski vai ķīniski u.t.t.
29.07.2022 07:48
*Observer
 Vairs nekādu problēmu ar "Sēliskās identitātes" meklējumiem... !
31.07.2022 10:15

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2022.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.02222 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu