Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

Šodien 20.jūnija
vārda dienas svin:

Rasma, Rasa, Maira

Rītdien:
Emīls, Monvīds, Egita

Apsveicam!
Saraksts »

Vai plāno iet balsot 14.Saeimas vēlēšanās?
Jā, noteikti;
54.1%
Nē.
32.1%
Vēl neesmu izlēmis/-usi;
13.8%

Nobalsojuši: 109
Saraksts »

Ziņas: 34546
Komentāri: 639051
Ziņas forumā: 969
Statistika atjaunota
14.05.2024 18:37
 
Šobrīd portālā: 15 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jaunākās ziņas
 
Viens no siltuma zuduma cēloņiem – neaizvērti logi un durvis
Pievienots: 28.09.2022 15:44

» Versija izdrukai

rsz_sizsiltumazudumifoto.jpg
Lai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās būtu pietiekami silti un piegādātā siltumenerģija netiktu nelietderīgi palaista vējā, jānovērš siltuma zudumi, kas var rasties dažādu iemeslu dēļ. Bieži vien cēlonis ir atvērti logi un durvis, tādēļ SIA “JK Namu pārvalde” aicina daudzdzīvokļu māju iemītniekus pievērst uzmanību tam, lai siltums netiktu nevajadzīgi izlaists ārā pa atvērtiem logiem, lūkām un durvīm.

Jēkabpilietis Jānis stāsta: “Tagad mums uz durvīm ir liels uzraksts: “Lūdzu, aizvērt durvis! Paldies!”. Agrāk visu laiku ārdurvis stāvēja vaļā, bet tagad visu laiku ir ciet. Kaimiņi ir sākuši domāt. Mēs paši arī mēģinām ietaupīt. Šodien pārceļamies uz dzīvokli ar malkas apkuri, jo jau domājām, ka ar centrālapkuri būs ļoti dārgi, tāpēc pārceļamies, jo parādījās iespēja. Tas būs daudz izdevīgāk.”

Jēkabpiliete Anita saka: “Cilvēki tur durvis vaļā speciāli, lai vēdinātu, bet tas ir vasarā. Ziemā durvis aizver. Man liekas, ka mūsu mājā ir apzinīgi iedzīvotāji.”

Lai gan aptaujātajiem iedzīvotājiem ir pozitīva pieredze, daudzdzīvokļu māju apskate liecina, ka daudzi iemītnieki tomēr neaizdomājas par siltuma uzturēšanu savās mājās. Daudzviet var novērot atvērtus pagrabu lodziņus, tāpat arī atvērtus logus kāpņu telpās, arī bēniņu lūkas dažviet nav aiztaisītas, tādējādi siltums izplūst ārā no ēkas. Jēkabpils namu pārvalde atgādina, ka atvērtās durvis un logi drēgnajā rudens periodā rada iekštelpās mitrumu un pelējumu, turklāt iemītniekiem nākas maksāt par vējā palaistu siltumu, tādēļ katram mājas iedzīvotājam aicinājums rūpēties par to, lai ēku logi un durvis vienmēr būtu ciet.

Sandra Paegļkalne

 


Komentāru skaits: 17
Apspriežam tēmu:
*Jefiņš
 Anita prātīgi spriež.
28.09.2022 16:23
*akoo
 Aizveries! Tāds varētu būt stāsts par vējā palaistu siltumu.
28.09.2022 16:48
Karlo
 Tā jau ir ābeces gudrība, protams, ka pašiem jāseko logu un durvju stāvoklim.
28.09.2022 17:54
*Distihs
 Caur logiem, durvīm siltums zuda,
To saprot Skolnieciņš un Buda.
28.09.2022 18:41
*?
 Covida laikā VBĒDINĀT TELPAS vairs nav aktuāli?
28.09.2022 18:56
*Neķītrais masāžists
 Māju vecākajiem un Namu pārvaldes darbiniekiem jādod ārkārtējas pilnvaras un, ja viņi redz, ka kāds neaiztaisa durvis vai logu, lai uzreiz, nāhren, konkrēti raksta protokolu, ko izskatīs Surkuļa policija vai Administratīvā komisija un uzliek sodu!
28.09.2022 19:42
*Skolnieciņš
 Un? Latvijas Gāze speciāli pēc kara sākuma 24. februārī izpārdeva visas jau tā pustukšās dabas gāzes rezerves. Inčukalna pazemes gāzes krātuvē bija jāuztur dabasgāzes krājumus 1,15 teravatstundu apmērā. Tas netika darīts. Latvijas Gāzi vada Kremlis. Hibrīdkarš. Speciālā gāzes operācija.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
28.09.2022 21:17
*Skolnieciņš
 Visus Kremlim lojālos pajoliņus ir jāsoda, jo tie neuzturēja stratēģiskās gāzes rezerves pirms kara Ukrainā. Ironija. MK noteikumi Kangariem nav rakstīti, jo tie latviski nelasa.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
28.09.2022 21:26
*es pati
 Lai gan izklausās skarbi,tie protokoli un sodi laikam ir vienīgais, kas motivētu bezatbildīgus kaimiņus ( kaķu īpašniekus ) ievērot vienkāršus noteikumus.Nu nesaprot ...
Mēs ļoti labi zinām, ka kaķu īpašnieki atver mājas ārdurvis un atstāj tās vaļā dienu un nakti.Ērti taču izlaist kaķi no dzīvokļa, pašam nekur neiet.
Iespējams, šoziem biežāk kāds ziņos par tādiem gadījumiem, aktualizēs problēmu un risinās.
28.09.2022 22:37
*Jauna iela
 Cik normāli tas tagad būs, ka pus gadu nevēdinās kāpņutelpu? Es regulāri atstāju kāpņutelpa logu vaļā, jo kaimiņos dzīvo dažādi personāži, sakot no dzērāja, pēc kura visa kāpņutelpa smird pēc pērgara, beidzot ar dāmu, kurai dzīvoklī ir smaržu fabrika.
Un tagad lai kāds man iestāsta, ka nevar pusgadu vēdināt kāpņutelpu. IEPŪT MAN!!!
29.09.2022 00:09
*akoo -> Jauna iela
 Ko brīnīties ja jaunā iela cholhozā?!
Adaloties no ckolhoza ir vairāk pašam jādomā, mazliet grūtāk, bet veselīgāk!
ir jau vēl cilvēki Jēkabpilī kas fono pēc MRS; SCO; XXV kongresa; ŽBK ; un visādiem kombinātiem.
29.09.2022 08:44
*murgs
 ieliek bildi, kad pagrabus vēdina - un nu tagad iemesls uzrakstīt rakstu par siltuma ekonomēšanu :) :)
29.09.2022 09:26
*zinātājs
 Es nezinu, kā var savietot pagrabu vēdināšanu, lai nemestos tur vīrusi, ar siltuma ekonomiju, bet Iespējams, ka Namu pārvaldei ir kāds plāns.
Domē uzzināju, ka dzejnieks Astro ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu nosūtīts komandējumā uz Jauno literātu kursiem Jūrmalā. Dome atmaksā ceļa naudu un daļēji ēdināšanu, kas ir vienu reizi dienā pie Zviedru galda. KF sedz izdevumus par naktsmītni un apmācību. No katra novada, atkarībā no tā platības, varējuši sūtīt vienu vai divus dzejniekus. Arī Distihs, kā man zināja teikt, esot pieteicies, bet viņš "atšūts". Precīzi atteikuma iemesli nav zināmi, bet provizoriski varam iedomāties, ka tāpēc, ka savā dzejā sludina domes opozicionāro partiju idejas. kas ir tas otrs, kas aizbrauca kopā ar Astro, nav zināms, bet, iespējams, ka Vāvuļnieks.
29.09.2022 10:09
*?!
 Šobrīd mums vaļā logs visu dienu.
Kurš bija tas muļļa, kurš pieslēdza apkuri, kad vēl ir normāla gaisa temperatūra? Ko ta bola acis, ka logs vaļā?!
Tas, ka ir karstais ūdens OK.
Ar taisnīgu rēķināšanu par patērēto gan kaut kā... neveicas!.
Te tauta rakstīja un citi lūdza, lai pieslēdz apkuri 1.oktobrī!
Bet kantoru aizgaldos izliekas gudrāki par iedzīvotajiem...
Maitas, vai tad vēl nepielec, ka veģetējat uz tautas rēķina!!!!
29.09.2022 21:13
*Jauna iela -> *?!
 Ej tak Tu di…
Varbūt Tev patīk dzīvot pelējumā, mitrā, smirdīgā dzviklī, bet man un manai ģimenei nē. Tāpēc uzskatu, ka vēl par vēlu tikai pieslēgta apkure. Tie 30€-40€, kas būs jāmaksā par septembri, Tavu dzīvi nemainīs.
29.09.2022 22:34
*Valdības atbalsts
 Saeima galīgajā pieņēma valdības virzītos grozījumus Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā, ar kuriem likumā iekļauti papildu atbalsta pasākumi mājsaimniecībām un uzņēmumiem gaidāmajā ziemas sezonā.
Likumā cita starpā noteikts, ka visām mājsaimniecībām pirmās 100 patērētās kWh)tiks nodrošinātas par fiksētu tarifu, kas nepārsniedz 160 eiro par megavatstundu (MWh). Par elektroenerģijas patēriņu virs 100 kWh mājsaimniecība maksās atbilstoši elektroenerģijas tirdzniecības līgumā noteiktajai cenai. Ja mājsaimniecības lietotāja elektroenerģijas patēriņš pārsniegs 500 kWh mēnesī, tad papildus mājsaimniecības lietotājs saņems arī to atbalstu, kas pienākas, izmantojot elektroenerģiju apkurē. Atbalsts mājsaimniecībām tiks piešķirts automātiski, kompensāciju pārskaitot elektroenerģijas tirgotājiem. Atbalsta sniegšanai kopā vajadzīgi 67 miljoni eiro.
Siltumapgādē līdz 150 eiro par MWh tiks saglabāts jau apstiprinātais atbalstu, kur valsts kompensē 50% no cenas, kas pārsniedz 68 eiro par MWh. Savukārt no tās daļas, kas pārsniedz 150 eiro par MWh valsts kompensēs 90%.
Atbalsts attieksies uz periodu no šī gada 1.oktobra līdz 2023.gada 30.aprīlim.
29.09.2022 23:27
*Jautājums
 Kad uzliks siltuma regulatorus dzīvokļos, lai katrs īpašnieks var izvelēties sev vajadzīgo siltumu un maksāt ari tikai par patērēto???????????????
30.09.2022 10:52

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2024.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.01245 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu